• Burak Kale

Ön Ödemeli Kartlar ve Avantajları

Ön ödemeli kart nedir ve nasıl çalışır? Ön ödemeli kartın avantajları nelerdir ve ne için kullanabilirim?


Bu kısa blog yazısında, ön ödemeli kartlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız.


Ön ödemeli kart nedir?


Ön ödemeli bir banka kartı kullanmak yerine nakit taşımak için bir alternatiftir.

İki tür ön ödemeli kart vardır: ön ödemeli banka kartı ve ön ödemeli kredi kartı


Ön ödemeli bir banka kartıyla , kartı birincil banka hesabınızdan para yükleyebilir ve geleneksel bir banka kartıyla aynı şekilde harcayabilirsiniz.

Bir ön ödemeli kredi kartı ise kredi bir başlangıç “teminat ödeme” veya “güvenlik teminatı” ile güvence altına alınmıştır.


Burada, en sık kullanılan ön ödemeli kart türü olan ön ödemeli banka kartları hakkındaki sorularınızı yanıtlayacağız .Ön Ödemeli Banka kartının avantajları nelerdir?


Nakit paraya gerek yok:


Küçük ve büyük işlemler için (temassız) kartınızla artan ödeme fırsatı ile artık değişim için uğraşmanıza gerek yok. Ön ödemeli bir kart işi yapar ve bunu dijital cüzdanınıza (örneğin Apple Pay veya Google Pay) bağlarsanız, kartı kullanmanız bile gerekmeyebilir.


Tasarruf kolaylığı ve bütçe kontrolü:


Nakit akışını izlemek, bütçeyi korumanın en iyi yollarından biridir. Sıkı bir bütçe işletiyorsanız ve hayatınıza daha fazla mali disiplin enjekte etmeniz gerekiyorsa, ön ödemeli bir kart paranızı daha özenli bir şekilde yönetmenize yardımcı olabilir. Her hafta harcadığınız şeyleri gerçek anlamda ele almanızı sağlar.Hızlı ve kolay transferler:


Paranız biterse, ATM aramak için uğraşmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, banka hesabınızdan ön ödemeli banka kartınıza para aktarabilir ve harcamaya devam edebilirsiniz.


Online alışveriş:


Çevrimiçi ve çevrimdışı alışveriş yapmak için ön ödemeli bir kart kullanabilirsiniz. Bu, ister caddeye isabet ediyor ister favori çevrimiçi mağazanıza göz atıyor olun, her şeyi aynı bütçede tutabileceğiniz anlamına gelir.


34 görüntüleme

© 2020 iWallet Kurumsal Hizmetler A.Ş.

22.png
Müşteri Hizmetleri
0850 490 00 17
Genel Müdürlük
0312 387 14 14
Mail
Faks
0850 346 17 42
33.png
iWallet Kart
Ücretler
Kurumsal Hizmetler
Ortak Markalı Kartlar
Blog
  • LinkedIn
  • Instagram